top of page

Králik na cesnaku a rozmaríne


dnes sa s vami chcem podeliť o recept na jedno z našich najobľúbenejších jedál - králik na cesnaku a rozmaríne. recept pochádza z kuchyne lidla od marcela ihnačáka. najradšej na ňom mám krémovú cesnakovo-rozmarínovú omáčku, ktorú po zjedení králika chlebíkom vytieram z taniera :)

ako naschvál sa nám tentorát omáčka dobre nespojila a nevyzerá na fotkách dobre ale to neubralo na jej vynikajúcej chuti.

čo budeme potrebovať:

1 celý králik

soľ

mleté čierne korenie

hladká múka

olivový olej

6 strúčikov cesnaku

4 vetvičky čerstvého rozmarínu

200 ml biele suché víno

500 ml kurací vývar

4 PL maslo

4 strúčiky cesnaku

250 g mladý čerstvý špenát

chlieb

králika umyjeme a rozporcujeme na menšie kúsky (my sme ho aj vykostili, ale nie je to potrebné). poriadne ho osolíme a okoreníme.

jednotlivé kúsky obalíme v hladkej múke.


v hrnci ohrejeme väčšie množstvo olivového oleja, na ktorom z prudka opečieme kúsky králika.


kým sa králik opeká, plochou noža rozpučíme šesť strúčikov cesnaku.


cesnak a rozmarín pridáme k opečenému králikovi a podlejeme ho vínom. chvíľu ho varíme, kým sa odparí alkohol.


králika zalejeme vývarom tak, aby bol zakrytý tak do dvoch tretín. hrniec zakryjeme a králika dusíme asi 40 minút alebo kým nezmäkne.


nakoniec do omáčky pridáme dve lyžice masla, ktoré necháme rozpustiť. ako prílohu si opečieme krajce chleba a pripravíme dusený špenát.


štyri strúčiky cesnaku nakrájame na drobno.


v hrnci rozpustíme dve lyžice masla s troškou olivového oleja, na ktorom dozlatista opečieme pripravený cesnak. pridáme umytý a usušený špenát, osolíme a okoreníme ho.


hrniec so špenátom zakryjeme, odstavíme z ohňa a necháme ho spariť. keď máme všetko pripravené, králika naservírujeme a pustíme sa doň :) dobrú chuť!
bottom of page